ZeoPure 0,5- 2,2, 15 kg

Kód: 25638
980 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

ZeoPure promění Váš sen o křišťálově čisté vodě i bez chemie ve skutečnost. Porézní povrch podobný molitanové houbě zachytí i ty nejmenší částice až do 2 mikronů, a proto není nutné používat chemii jako v případě písku nebo skla.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jediné filtrační médium, které absorbuje amonium a zabíjí tvůrce chloraminu. Nahrazuje písek nebo sklo ve všech filtračních aplikacích. ZeoPure® je vyroben ze specifického typu zeolitu a zpracován tak, aby byla získána optimální velikost částic, tvar a výměna iontů. Poté se aktivuje ke zvýšení povrchové plochy 300krát přes filtrační sklo nebo písek. Nejlepší čisticí vlastnosti – antibakteriální vlastnosti.

Tento typ zeolitu má  ve srovnání s  evropským zeolitem, který má tvrdost pouze 3 Mohs, výjimečnou tvrdost asi  7 Mohsovy stupnice tvrdosti (stejně jako křemičitý písek),  a proto není vhodný pro rychlé filtry, jako je filtrace bazénu.  Má také velmi odlišnou strukturu od standardních evropských zeolitů. Evropský zeolit má velmi porézní a hrubou povrchovou strukturu, která při počátečním zachování velkého množství nečistot tyto nečistoty při procesu zpětného praní úplně neodstraňuje. Hladký strukturální povrch několikrát zvyšuje filtrační povrch a tím i účinnost. Tento typ zeolitu vznikl asi před 300 miliony let a právě věk spolu s jedinečnou tvorbou formace je klíčovým faktorem ve výjimečné tvrdosti a pórovitosti. Má obrovskou aktivní plochu BET (1 kg = 2,5 fotbalového hřiště), takže jeho plocha je asi 200krát větší než písek a 300krát větší než sklo.

 • Určeno pro všechny typy pískových filtrů
 • Výrazně snižuje až nahrazuje použití CHEMIE
 • Zvyšuje účinností sanitačních látek a snižuje jejich dávkování
 • Stabilizuje pH vody
 • Vytváří křišťálově čistou vodu
 • Zachycuje nečistoty až do 2 mikronů (písek pouze do 20 mikronů)
 • Má 100x větší filtrační plochu pro zadržování nečistot oproti písku
 • Snižuje zápach, podráždění kůže a očí tím, že provádí iontovou výměnu amoniaku/čpavku například při používání chlóru
 • Snižuje spotřebu vody a energie
 • Zkracuje čas zpětného proplachu, prodlužuje intervaly mezi zpětným proplachováním, prověřená úspora až 50%
 • Životnost díky vysoké tvrdosti až 5 let

Díky těmto vlastnostem je toto filtrační médium nejvhodnější pro různé aplikace k dosažení nejvyšší kvality filtrace s nejvyšší účinností a také přináší ekonomické výhody pro aplikace v bazénu a lázeňství. Výrazně snížíte náklady na chemické dávkování, spotřebu vody, energii a čas na zpětné proplachování filtračního média.

15 Kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: